Wszywka alkoholowa esperal Sopot

Jeżeli szukają Państwo miejsca w samym sercu Sopotu, gdzie można przeprowadzić zabieg wszycia Esperalu, serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu chirurgicznego. Lokalizacja naszej poradni jest niezwykle dogodna, co ułatwia dostęp pacjentom z różnych części miasta.

Nasza klinika wyróżnia się spokojną, dyskretną oraz przyjazną atmosferą. Stawiamy na wsparcie osób w walce z uzależnieniem od alkoholu, oferując m.in. wszywanie oryginalnego leku pod skórę. Oferujemy także inne zabiegi chirurgiczne, takie jak usuwanie niepożądanych zmian skórnych. Choć w Sopocie działa wiele klinik świadczących podobne usługi, nie każda z nich charakteryzuje się tym samym profesjonalizmem oraz dbałością o bezpieczeństwo pacjenta, jak nasza.

Zabieg wszycia Esperalu to proces, w którym indywidualnie dobrana dawka leku jest implantowana pod skórę w mniej widocznej okolicy pośladkowej. Jest to lek pomocny w terapii alkoholizmu. Koszt zabiegu w naszej klinice wynosi 550 zł. Wszycie leku umożliwia jego stopniowe uwalnianie do organizmu. Ważne jest jednak podkreślenie, że lek Esperal nie powoduje skutków ubocznych, chyba że pacjent spożyje alkohol. Wówczas, hamując działanie enzymu odpowiedzialnego za trawienie alkoholu, powoduje objawy zbliżone do zatrucia, co skutecznie odstrasza od jego spożycia. Zabieg wszycia wszywki jest całkowicie bezbolesny, a powstała po nim niewielka blizna zwykle zanika w ciągu dwóch tygodni.

Każdy pacjent, po przeprowadzeniu zabiegu, otrzymuje od nas zaświadczenie potwierdzające profesjonalizm wykonania. Jest to gwarancja wysokiej jakości naszych usług oraz dodatkowe zapewnienie dla pacjenta o jego bezpieczeństwie.

Kupując zabieg w naszym gabinecie, otrzymają Państwo pełen pakiet opieki – zarówno podczas samego zabiegu, jak i po jego przeprowadzeniu.

Bezpieczeństwo i skuteczność wszywki alkoholowej Esperal Sopot

Esperal tolek, który pierwotnie produkowany był przez firmę Polfa Warszawa S.A. Jego produkcję zakończono w 2009 roku, lecz w 2018 roku lek powrócił na rynek pod nazwą "Disulfiram WZF", nadal pod szyldem tej samej firmy. Dlatego też wielu ludzi nadal nazywa wszywkę alkoholową potoczną nazwą "Esperal".

W odniesieniu do bezpieczeństwa, Esperal jest uznawany za lek bezpieczny. Niemniej jednak, jak każdy lek, ma pewne przeciwwskazania. Osoby z problemami wieńcowymi, sercowymi, naczyniowymi czy cierpiące na marskość wątroby powinny być ostrożne w zakresie jego stosowania. To właśnie lekarz chirurg podejmuje decyzję o kwalifikacji pacjenta do implantacji leku Esperal, dokładnie analizując potencjalne ryzyko.

Ważne jest, by zdawać sobie sprawę z konsekwencji spożywania alkoholu po wszyciu wszywki. Mogą się one objawić w formie:

 • zaczerwienienie twarzy
 • bólów głowy
 • nasilonych duszności
 • tachykardię (kołatanie serca)
 • pocenie się
 • uczucia lęku

Mimo wymienionych skutków ubocznych, Esperal stał się jednym z głównych narzędzi w walce z alkoholizmem dzięki swojej wysokiej skuteczności terapeutycznej. Wielu ludzi, którzy podjęli decyzję o implantacji wszywki, odzyskało kontrolę nad swoim życiem i cieszy się teraz jego pełnią. Jeżeli macie Państwo więcej pytań dotyczących wszywki alkoholowej Esperal, zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Wszywka alkoholowa - działanie w terapii alkoholizmu

Disulfiram, potocznie nazywany Esperalem, jest obecnie uznawany za jedną z najbardziej efektywnych metod walki z alkoholizmem. Główną zaletą wszywki alkoholowej jest podskórne umieszczanie leku, co pozwala na ciągłe uwalnianie aktywnej substancji w organizmie pacjenta. Działa to jako bariera, zmuszając osobę do utrzymania abstynencji alkoholowej przez okres około roku. W przypadku złamania tej abstynencji i spożycia alkoholu, pacjent doświadcza silnych, nieprzyjemnych reakcji, które są wynikiem oddziaływania alkoholu z disulfiramem. Należy jednak podkreślić, że sama wszywka nie wpływa na pragnienie alkoholu. Odczucie potrzeby jego spożycia może pozostawać niezmienne. Ale obawa przed negatywnymi reakcjami, które mogą trwać nawet do 10 godzin, staje się motywującym czynnikiem do unikania alkoholu dla wielu osób.

Wszywka alkoholowa Sopot – dlaczego jest to dobre rozwiązanie?

Nadużywanie alkoholu niszczy zdrowie i często przekształca życie osoby uzależnionej w koszmar dla najbliższego otoczenia. Dlatego warto, by bliscy osoby uzależnionej rozważyli wszywanie Esperalu jako skuteczny lek walki z nałogiem. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i nie wpływa negatywnie na codzienne funkcjonowanie pacjenta. W centrum chirurgicznym w Sopocie wszywanie Esperalu odbywa się przy użyciu oryginalnego leku. Co więcej, proponowana cena za zabieg jest konkurencyjna na tle innych ofert w okolicy. Wysoka jakość świadczonych przez nas usług chirurgicznych, w tym takie procedury jak usuwanie znamienia czy ropnia, gwarantuje, że zabieg wszycia Esperalu zostanie wykonany z najwyższą precyzją i dbałością o pacjenta.

Problem alkoholowy w Polsce

W Polsce problem nadużywania alkoholu jest poważny, dotyka on przeszło 3 miliony naszych rodaków. Chociaż tradycyjne metody terapii psychologicznej przynoszą ulgę wielu osobom uzależnionym, nie zawsze okazują się one wystarczająco skuteczne. W takich przypadkach, coraz częściej lekarze zalecają wsparcie leczenia za pomocą odpowiednich środków farmakologicznych. Jednym z takich leków jest Esperal Sopot, potocznie nazywany wszywką alkoholową. Dzięki wszyciu Esperalu pacjent jest "zmuszony" do utrzymania abstynencji alkoholowej przez okres około roku. To stanowi cenny czas, który pozwala na przygotowanie się do bardziej efektywnej terapii psychologicznej, rozpoczętej po tym okresie.

Jak przygotować się do wszycia wszywki alkoholowej w Sopocie?

Proces wszycia Esperalu jest stosunkowo prosty i nie wymaga od pacjenta specjalistycznego przygotowania. Niemniej jednak, istnieje jedno podstawowe zalecenie: pacjent powinien całkowicie zrezygnować z alkoholu przed planowanym zabiegiem. W przeciwnym wypadku reakcja organizmu na wszywkę może być natychmiastowa i wywołać szereg nieprzyjemnych objawów. Przed przystąpieniem do procedury wszycia, lekarz chirurg prowadzi dokładny wywiad z pacjentem. Celem tego wywiadu jest upewnienie się, że nie istnieją przeciwwskazania, które mogłyby uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu w bezpieczny sposób.

Czy Esperal ma skutki uboczne?

Wszywka alkoholowa Sopot, zwana Esperalem, nie wywołuje bezpośrednich skutków ubocznych. Osoby, które poddają się temu zabiegowi, mogą prowadzić normalne życie i nie odczuwają żadnych dolegliwości, o ile nie sięgną po alkohol. Po wszyciu wszywki, poza tradycyjnym spożywaniem alkoholu, istnieje też kilka produktów i substancji, których unikanie jest zalecane. Należą do nich:

 • płyny do płukania ust z zawartością alkoholu
 • słodycze z choćby minimalną ilością alkoholu
 • leki zawierające alkohol w swoim składzie
 • produkty spożywcze z octem
 • perfumy i wody toaletowe bazujące na alkoholu, gdyż mogą prowokować reakcje alergiczne na skórze

Dlaczego Esperal jest tak skuteczny w leczeniu uzależnienia alkoholowego?

Esperal działa jak bariera, która wspiera proces leczenia, przede wszystkim w połączeniu z terapią psychologiczną. W wielu przypadkach jest on kluczem do skutecznej walki o trzeźwość. Dla wielu ludzi powrót do trzeźwego życia jest wyjątkowo trudny. Często słyszymy od nich pragnienie powrotu do czasów przed uzależnieniem. W przypadku nawracających epizodów nadużywania alkoholu, specjaliści często proponują terapię wsparciem Esperalu. Dlaczego? Ponieważ podczas napadów pragnienia alkoholu lub w sytuacji zatrucia alkoholowego, trudno jest zainicjować lub kontynuować proces leczenia. Esperal działa także jako bariera przed nadmiernym spożyciem alkoholu, które ma negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Po jednorazowym nieprzyjemnym doświadczeniu związku między spożyciem alkoholu a wszywką, wiele osób zaczyna inaczej postrzegać alkohol. Dzięki Esperalowi stają się bardziej świadomi jego toksycznego wpływu na organizm. Osoby uzależnione, które spożywały alkohol przez długi czas, często nie zdają sobie sprawy z jego negatywnych skutków. Wzmocnienie objawów zatrucia alkoholowego przez Esperal pozwala wielu na dostrzeżenie rzeczywistego wpływu alkoholu na organizm.

Jak skutecznie łączyć terapię z lekiem Esperal?

Stosowanie Esperalu w walce z uzależnieniem alkoholowym jest znane jako skuteczny sposób, jednak nie gwarantuje całkowitego uwolnienia od nałogu. Aby terapia była kompleksowa, niezbędne jest połączenie działania leku z odpowiednią terapią psychologiczną.

Niestety, u wielu osób, po wygaśnięciu efektu wszywki alkoholowej, zauważa się nawrót do poprzednich zachowań. Dlatego istotne jest, by już przed wszyciem Esperalu podjąć kroki w kierunku terapii, która pomoże pacjentowi zrozumieć i uporać się z uzależnieniem. W wielu przypadkach zaleca się nawet przeprowadzenie odtrucia alkoholowego przed wszyciem leku.

Esperal Sopot działający do 12 miesięcy ma działanie awersyjne, co oznacza, że znacznie wzmacnia objawy związane z zatruciem alkoholowym. To prowadzi do sytuacji, w której osoba uzależniona zaczyna bać się skutków picia, takich jak ból głowy, wymioty czy drżenie mięśni. Jest to ważny element w terapii, jednak nie gwarantuje trwałości efektów.

Po zastosowaniu wszywki alkoholowej niezbędne jest kontynuowanie terapii, której głównym celem jest nauczenie pacjenta radzenia sobie z chęcią picia oraz z emocjami i sytuacjami prowokującymi do sięgnięcia po alkohol. Spotkania z terapeutą, zarówno indywidualne, jak i w grupie, są nieocenionym wsparciem. Włączenie do procesu terapeutycznego rodziny i bliskich pacjenta sprawia, że wsparcie jest jeszcze silniejsze.

W terapii często omawiane są kwestie związane z emocjami, relacjami i nastawieniem do alkoholu. Chociaż wszywka alkoholowa nie daje 100% gwarancji uwolnienia od nałogu, jej połączenie z terapią psychologiczną zwiększa szansę na długotrwałą trzeźwość i zdrowe życie.

Dbamy o sterylność i bezpieczeństwo pacjenta

Jednym z kluczowych aspektów naszej praktyki jest ochrona zdrowia pacjenta. W tym kontekście nie ma miejsca na kompromisy, dlatego podejmowane przez nas działania zawsze są w pełni zgodne z najwyższymi standardami sterylności i bezpieczeństwa.

Podczas każdego zabiegu, który przeprowadzamy w naszym gabinecie, nieustannie dbamy o ścisłe przestrzeganie wszystkich zasad higieny. To pozwala na eliminację wszelkiego ryzyka związanego z infekcjami czy innymi powikłaniami.

Korzystamy jedynie z oryginalnych leków, w tym leku Esperal. Po przeprowadzeniu zabiegu, pacjent otrzymuje od lekarza chirurga specjalne zaświadczenie. Jesteśmy przekonani, że to ważny krok, który umożliwia pacjentowi poczucie pewności, że wszyty domięśniowo Esperal jest oryginalny.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod, ból podczas zabiegu jest minimalizowany. Miejscowe znieczulenie sprawia, że pacjent praktycznie nie odczuwa dyskomfortu. Kiedy wszywka alkoholowa Sopot jest już umieszczona pod skórą, miejsce zabiegu jest profesjonalnie opatrywane za pomocą szwów wchłanialnych.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące Esperalu

Nasza poradnia zlokalizowana jest w samym sercu Sopotu. Zapewniamy przyjazną i relaksującą atmosferę podczas przeprowadzania zabiegu wszycia wszywki alkoholowej. Czekamy na Ciebie z otwartymi ramionami!

Całkowita cena zabiegu wynosi 550 zł. W tej kwocie zawarte są już koszty takie jak szwy rozpuszczalne, znieczulenie miejscowe oraz konsultacja z lekarzem chirurgiem. Należy zaznaczyć, że przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu implantacji wszywki alkoholowej, antybiotyk nie jest wymagany.

Tak, lekarz chirurg po każdym zabiegu wystawia zaświadczenie. Może ono posłużyć jako dowód przy różnych instytucjach, takich jak pracodawca, sąd czy kurator. Zaświadczenie to również potwierdzenie dla pacjenta, że zabieg został wykonany z najwyższą starannością i że użyty został tylko oryginalny lek Esperal.

Gwarantujemy, że stosowany przez nas lek jest 100% oryginalny. Zawsze kupujemy go bezpośrednio od jedynego producenta w Polsce, firmy Polfa Warszawa, pod nazwą Disulfiram. Zaświadczenie wystawiane po zabiegu potwierdza dodatkowo oryginalność leku.

Nie, pacjenci mogą być spokojni - zabieg wszycia wszywki Esperalu jest całkowicie bezbolesny, dzięki zastosowaniu głębokiego znieczulenia miejscowego.